Пн-пт: 09.00-19.00, сб: 10:00-16:00, нд: вихідний
ru ua
Замовити дзвінок
Товарів: 0 (0 ₴)
Особистий кабінет
Обране
Порівняння
+38 (050) 044-70-07
вул.Озерна, 10, Петропавлівська Борщагівка, м.Київ
Пн-пт: 09.00-19.00, сб: 10:00-16:00, нд: вихідний

Тест акустики Klipsch RF-7III: чистий референс

Тест напольной акустики Klipsch RF-7III: чистый референс
Компанія Klipsch не розмінюватися на дрібниці і навіть молодші моделі позиціонує як референсні (звичайно ж, у своїй ціновій категорії). При цьому всередині модельного ряду будь-якої компанії є власний абсолютний референс, який визначає фірмовий характер звучання і задає напрямок розвиток для всіх інших серій. Монстри на кшталт Klipschorn або La Scala на цю роль не підходять, адже це сучасні втілення легендарних моделей - зовсім інший жанр. Актуальним же флагманом лінійки є Klipsch RF-7III. Це і є той самий шуканий референс для Reference.

 

Номер три

Римські цифри III в позначенні моделі недвозначно натякають, що перед нами не перша версія флагмана. При цьому настільки ж очевидно, що ключові технологічні рішення цієї моделі принаймні зовні виглядають так само, як і у колонок з куди більш скромним цінником.

 

Сумісний ці два факти і прийдемо до висновку, що сучасні молодші моделі Klipsch є близькими родичами акустики RF II. Однак ціновий розрив між молодшими Reference і старшими RF досить значний, а це - привід розібратися більш детально, в чому ж конкретно Klipsch RF-7III перевершує всі інші моделі.

 

Чути, а не бачити

Відрізняти колонки Klipsch один від одного на око не звіряючись з шильдиками - особливе мистецтво, яке особисто я поки не освоїв. Чи то це серія Reference, то чи Reference Premier, то чи флагманська пара RF - з ходу не розберу. На перший погляд відрізняються вони тільки розмірами і оздобленням, яку можна розглядати тільки поблизу.

 

З цієї причини визначити «по фотографії», що ж нового і прогресивного застосували в RF-7III, не представляється можливим. Але відразу дам жирний спойлер: відрізнити колонки один від одного на слух не складе труднощів. Це провокує закономірне питання: «що ж такого було зроблено, якщо зовні все однакове, а якість звуку зовсім різне ?!»

 

Відповідаю по пунктах. Рупор на вигляд дійсно дуже знайомий і по суті він не змінився. Це квадратний Tractrix з розкриттям 90 ° по вертикалі і горизонталі. Його невидима частина - драйвер - була істотно допрацьована і має мало спільного з драйверами, які встановлюються в молодші версії колонок.

 

Магніт у серії RF значно більше, а при останній доопрацюванні особливу увагу приділили фазовирівнююче елементу, який відповідає за узгодження випромінювача з рупором. В результаті доопрацювання АЧХ в точці прослуховування стала рівніше, ніж виходила з попередньою версією драйвера.

Середньо-низькочастотні динаміки теж виглядають абсолютно знайоме. І точно так само не мають нічого спільного з динаміками молодших серій крім фірмової мідної забарвлення. У молодших колонок полімерний матеріал покритий міддю, тут же використовується металокераміка. Як наслідок - менше маса рухомої системи, жорсткіша, менше деформацій конуса, а звучання точніше і чистіше.

 

Схема включення НЧ-випромінювачів не афішується виробником, вказана лише одна частота розділу 1 300 гц, що побічно говорить про двосмугової конструкції. А судячи по спектру випромінювання середнього і нижнього динаміків, перед нами цілком традиційні 2,5 смуги. Так чи інакше - трехполоской тут навіть не пахне, і це цілком в дусі Klipsch.

 

Ніяких догм і упереджень - тільки практичність, раціональність і робота на результат. Для інженерів компанії явно первинний звук, а поширені ідеї про те, яка конструкція повинна бути у флагманської акустики, відправляються в далеке пішу подорож з усім відомої точкою призначення. Дідусь Пол схвалив би такий підхід.

 

Цікаво, що корпус при цьому розділений на два незалежних відсіку, кожен з яких має власний щілинний фазоінвертор, оформлений знову ж в рупор Tractrix. Поділ корпусу вирішило проблему стоячих хвиль і позбавило від резонансів, що виникають при накладенні один на одного випромінювання двох динаміків.

 

Рупорний вихлоп позбавляє від турбулентності і інших перехідних процесів, неминуче виникають на виході фазоінвертора. Справедливості заради відзначимо, що точно такі ж порти є і у молодших моделей, тут відмінностей ніяких, просто констатуємо факт їх наявності та в старшій.

 

Знайоме до болю

Що ж стосується дизайну, тут Кліпш залишилися вірні собі. Будь-яких вигадливих форм або неймовірних вишукувань немає навіть близько. Суворий чорний прямокутник з грилями «в підлогу» або мідні «млинці», увінчані агресивним великим рупором - ось вам два варіанти загального вигляду на вибір. Втім, для флагмана було зроблено виняткове доповнення.

 

Матеріал обробки - меблевий шпон, і навіть є можливість вибору кольорів: традиційний чорний дуб, вишня і горіх. Нечувана за мірками Klipsch щедрість і розкіш! Треба визнати, шпон дуже якісний, приємний на дотик, що дає відчуття живого дерева і без 10 шарів дряпати лаку - знову ж дуже практично.

 

Як бонус для тих, хто як і раніше сподівається побачити в моделі Klipsch RF-7III ознаки ексклюзивності і елітарності, властиві акустиці в цій ціновій категорії, є ще один невеликий штрих. Виробництво цієї моделі знаходиться в місті Хоуп, штат Арканзас. Тому якщо «made in U.S.A.» для вас не пустий звук - насолоджуйтеся!

 

Сцена і характер

Якщо стояти зовсім близько до Klipsch RF-7III - від метра і менше, - ви не зрозумієте в звуці зовсім нічого. Сцена розсипається на складові: твітер і СЧ / НЧ-секція розділені, але вже з дистанції 1,5-2 метра і далі картина раптово складається, а стикування смуг стає безшовної.

 

Найскладніше було прийняти той факт, що система звучить настільки рівно, збалансовано і детально без будь-якої рум-корекції і інших хитрощів, що вирівнюють фазову і частотну характеристики. Втім, цю історію ми розбирали ще при знайомстві з моделями Reference.

 

Фізика процесу зрозуміла - направлене випромінювання мінімізує паразитні відображення від стін, підлоги і стелі, фокусуючи весь звук в точці прослуховування, а інше - справа техніки. Точніше кажучи, питання таланту і скрупульозності розробників. Однак звикнути до цього я поки не встиг, так що як і раніше дивуюся.

 

При прослуховуванні Klipsch RF-7III використовувалася пара підсилювачів: гібридний Magnat RV4 з ламповим попередніми каскадом і чисто транзисторний Parasound HINT 6.

 

В обох випадках акустика давала зрозуміти, з яким апаратом ми маємо справу, але не особливо на цьому наголошувала і не виділяла його характер. З гібрідніком можна було помітити лампову теплоту і багатство тембрів, але увагу все одно концентрувалася на музичному образі, а не на характерною забарвленням звуку.

 

З чисто транзисторним підсилювачем звучання виходило трохи суші, помітно ритмічніше і гостріше на верхах, але знову ж таки - музикальність залишалася головним пріоритетом. В результаті ритмічну і швидку музику мені більше сподобалося слухати на чистому транзисторі, а на розслаблюючих мелодійних треках гібридний підсилювач додавав звуковій картині краси і наповненості.

 

Втім, ми тут зібралися не для того, щоб обговорювати заслуги підсилювачів. Обидва підсилювача в принципі не можна назвати слабкими - на 8 Ом вони видають 110 і 160 Вт. Але Klipsch RF-7III навіть на їхньому тлі зовсім малюки - в робочому режимі вони спокійно споживають до 250 Вт, а максимально здатні перетравити 1 кВт! При такому розкладі ризик втрати контролю низьких частот і чутний дефіцит потужності - цілком реальні загрози.


За фактом же ручку гучності хоч і доводилося відводити далеко вправо, проблем з контролем або запасом гучності не виникло. Докрутити ручку до межі було досить проблематично, тому що звуковий тиск ставало позамежним, але навіть в цій ситуації ні колонки, ні підсилювачі не здавалися - спотворень і інших ознак перевантаження я не почув. Виникло відчуття, що перед нами надійна професійна акустика, готова озвучувати стадіони, але відповідна вищим вимогам Hi-Fi.

 

Klipsch на максималку

У звучанні Klipsch RF-7III однозначно вгадувалися фірмова відкритість і детальність, всі нюанси записів чесно викладаються на суд слухача, але повторюся в черговий раз - не на шкоду музикальності. Дуже сподобалося, як акустика працює з НЧ-діапазоном. Ніякої гулкости, спроби імітувати роботу сотні сабвуферів і взагалі ніякої гіпертрофії баса, якої так часто наділяють напольниками.

 

Фазоінвертори качають повітря з невеликою інтенсивністю і ніяк особливо себе не проявляють, акустика звучить чітко і точно, немов має закрите оформлення. За глибиною баса немає ніяких претензій, нижні ноти звучать не натяками, а дуже навіть упевнено. Слухати бас-гітару Міллера або контрабас Бромберга - суцільне концентроване задоволення і нічого більше.

 

Повною мірою ця модель демонструє здатність фірмових рупорів формувати шикарну і чисту звукову сцену в будь-яких, навіть акустично непідготовленого просторах. Поки слухав новий концертний альбом Жана Мішеля Жарра, записаний в соборі Нотр-Дам-де-Парі, зазначив, що можу в повній відчути навіть висоту стель, не кажучи вже про те, що при прослуховуванні стереозаписи звук буквально оточував мене з усіх боків.

 

Висока роздільна здатність, артикуляція і відмінна тональна збалансованість буквально провокують на звернення до складних музичних жанрах. Хтось захоче струсити пил з колекції авангардного джазу або експериментальної електроніки, а я б насамперед переслухав на Klipsch RF-7III дискографію Blue Öyster Cult, після чого переключився б на King Crimson (в хронологічному порядку релізів).

 

Дуже цікаво спостерігати за музичними хитросплетіннями в поточному моменті і при цьому відчувати, як зростає якість запису і професіоналізм музикантів від альбому до альбому. Шкода, що в рамках тесту довелося обмежитися лише кількома треками.

 

З більш грубою і прямолінійною музикою - будь то танцювальна електроніка або пауер-метал - акустика працює не менш упевнено і видає не менш вражаючий результат. Тут все залежить від уподобань слухача, а не від потенціалу акустики.

 

Класика і сучасність

Насправді хвалити Klipsch RF-7III нескладно і це можна робити скільки завгодно довго, особливо якщо вам подобається зібраний і чіткий звук, що поєднує моніторну точність з виразністю і музикальністю. Однак про всяк тест має на увазі пошук слабких сторін моделі. І тут все стає складніше.

 

Музичного матеріалу, з яким акустика б не впоралася або зробила звучання відверто нудним, блідим, сухим або нецікавим, виявити не вдається. Деякі пристрасті можна визначити по тому, що Біллі Айлиш звучить трохи більше захоплююче, ніж Біллі Холідей, а AC / DC з альбому «PowerUp» здаються більш завзятими, ніж вони ж 30-річної давності.

 

Але, по-моєму, результат в цьому випадку визначає вихідне якість записів. У нових релізах чисто технічно більше звукової інформації - звідси і різниця в сприйнятті. Так чи інакше, елементарна заміна контента або підсилювача закриває всі питання і дозволяє домогтися бажаного характеру звучання.

 

підсумок

Акустика Klipsch RF-7III з властивою американцям прямолінійністю і безпосередністю, що балансує на межі з відвертою брутальністю, ламає стереотипи, що склалися про те, якими мають бути референсні колонки.

 

Нагромадження динаміків і супермногополосності немає - навіть до чистих трьох смуг, схоже, не дотягли. Химерного дизайну, відвертої елітарності і розкоші також немає - шпон можна знайти і на моделях в рази дешевше. Одним словом, з першого погляду не визначиш напевно: флагман це або одна з моделей базової лінійки.

 

При цьому спрямований рупор і традиційні динаміки зістиковано бесшовно, і на слух неможливо ідентифікувати, звучить це компресійний рупор або ініціативу вже перехопив металокерамічних середньо-низкочастотник.

 

Великі корпуси з двома 10-дюймовими басовік і солідними фазоінверторами чи не гудуть і не забивають кімнату басом більшою мірою, ніж це має на увазі фонограма. Все на своїх місцях і не викликає нарікань. Чистий референс.

 

Виходить, що в Klipsch RF-7III буквально все йде усупереч поширеним уявленням і очікуванням, застосовуваним до акустики такої ціни. Все крім одного: звучать ці колонки на всі свої гроші і навіть більше.

Ще одне важливе спостереження стосується лінійки в цілому. Тут спостерігається виняткова однорідність звукового почерку: від наймолодших напольниками до флагмана лінійки. Звичайно ж, це не унікальна властивість даного виробника, але подібна однорідність стилю і спадкоємність викликає повагу. Переходячи від однієї моделі до іншої, можна бути заздалегідь упевненим в результаті.

 

ПЕРЕВАГИ

Прозорий і динамічний звук, відмінна детальність, лояльність до вибору підсилювача, висока чутливість.

НЕДОЛІКИ

Дизайн на любителя.

 

ПАСПОРТНІ ДАНІ

 • Кількість смуг: 2
 • ВЧ динамік: 44,5 мм алюмінієвий купол в компресійному рупорі Tractrix
 • СЧ / НЧ динамік: 2 х 254 мм, металокерамічний дифузор
 • Діапазон частот: 35-25 000 Гц (± 3 дБ)
 • Чутливість: 100 дБ
 • Потужність: 250 Вт (постійна) / 1 000 Вт (пікова)
 • Імпеданс: 8 Ом
 • Частота розділу кросовера: 1 300 Гц
 • Акустичне оформлення: фазоінвертор
 • Габарити: 352х1 245х454 мм
 • Маса: 44,1 кг
 • Оздоблення: натуральний шпон (чорний дуб, вишня, горіх)
14.05.2021
Viber Telegram Facebook Whatsapp